بسمه تعالی
فرم طرح درس : شیمی تجزیه نظری (2 واحد)
نام و کد درس : شیمی تجزیه نظری رشته و مقطع تحصیلی : بهداشت حرفه ای- کارشناسی ترم: دوم
نیمسال اول / دوم / تابستان: نیمسال دوم روز و ساعت برگزاری : محل برگزاری:
تعداد و نوع واحد ( نظری / عملی ) : 2 واحد نظری دروس پیش نیاز : شیمی عمومی (معدنی و آلی)
مدرس یا مدرسین: آقای دکتر باویلی و همکاران شماره تماس دانشکده: 51 و3372250
|
جلسه اول اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول شیمی تجزیه و مراحل مختلف یک تجزیه شیمیائی |
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائي با مفاهيم مقدماتی شیمی تجزیه ب: آشنائي با انواع روشهای تجزیه ای پ: آشنائي با مراحل مختلف تجزیه شیمیائی شامل نمونه برداری، انحلال نمونه، استخراج و تغلیظ، حذف مزاحمت ها و ... |
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): 1. مباني شيمي تجزيه تاليف Skoog, West ، ويرايش آخر 2. شيمي تجزيه كمي D. C. Harris ، ترجمه دكتر انصافي، از انتشارات دانشگاه صنعتي اصفهان 3. شيمي تجزيه كمي معدني، آرتور وگل، ترجمه محمد باقر پور سيد، از انتشارات مركز نشر دانشگاهي |
|||||||
|
جلسه دوم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های اسيد قوی با باز قوی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
آشنائي با اصول تيتراسيون های اسيد قوی با باز قوی شامل: الف: رسم منحني تيتراسيون و محاسبات آن ب: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون پ: طرز عملكرد شناساگر و محاسبه خطاي آن
|
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی پ: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه سوم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های باز قوی با اسيد قوی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
آشنائي با اصول تيتراسيون های باز قوی با اسيد قوی شامل: الف: رسم منحني تيتراسيون و محاسبات آن ب: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون پ: طرز عملكرد شناساگر و محاسبه خطاي آن
|
ا لف: شناختی و مهارتی ب: شناختی پ: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه چهارم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های اسيد ضعيف با باز قوی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
آشنائي با اصول تيتراسيون های اسيد ضعیف با باز قوی شامل: الف: پیش بینی امکان انجام تیتراسیون ب: رسم منحني تيتراسيون و محاسبات آن پ: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون ت: انتخاب شناساگر مناسب و محاسبه خطاي آن
|
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی و مهارتی پ: شناختی ت: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه پنجم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های باز ضعيف با اسيد قوی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
آشنائي با اصول تيتراسيون های باز ضعیف با اسيد قوی شامل: الف: پیش بینی امکان انجام تیتراسیون ب: رسم منحني تيتراسيون و محاسبات آن پ: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون ت: انتخاب شناساگر مناسب و محاسبه خطاي آن |
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی و مهارتی پ: شناختی ت: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه ششم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با رسم منحنی های pH متری
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائی با اصول روش pH متری ب: توضیح خلاصه دستگاه و روش کار آن پ: روش رسم منحنی های تیتراسیون pH متری |
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه هفتم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با کاربرد تیتراسیون های اسید-باز
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائي با روش هاي اندازه گيري مواد اسیدی و بازی ب: آشنائي با شرايط انجام اين روش ها و محاسبات آنها
|
الف: شناختی ب: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه هشتم اهداف کلی : تيتراسيون های اکسيداسيون-احيا (آشنائي دانشجويان با مفاهيم اوليه)
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائي با برخی عوامل اکسنده و کاهنده ب:آشنائی با پتانسيل الکترود و روش بيان آن پ: آشنائی با الکترودهای شاهد (رفرانس) ت: اثر واکنش های ثانوی بر پتانسيل الکترود |
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی ت: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه نهم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های اکسيداسيون-احيا
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائی با مفاهيم پتانسيل تعادل و ثابت تعادل و محاسبات آنها ب: آشنائي با تيتراسيونهای اکسيداسيون-احيا و انواع آنها پ: آشنائي با شرايط انجام تيتراسيون ت: رسم منحنی های تیتراسیون اکسیداسیون – احیا و محاسبات آنها ث: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون
|
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی پ: شناختی ت: شناختی و مهارتی ث: شناختی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه دهم اهداف کلی : آشنائي دانشجويان با کاربرد تيتراسيون های اکسيداسيون-احيا
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: كاربرد اين تيتراسيون ها در اندازه گیری مواد ساده ب: کاربرد تيتراسيونهای اکسيداسيون-احيا در اندازه گیری مخلوط ها پ: محاسبات مربوط به اندازه گیری مواد |
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی و مهارتی پ: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه یازدهم اهداف کلی : تيتراسيون های تشکيل کپملکس
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: آشنائی با عوامل کمپلکسه کننده، کمپلکس و ساختمان آن ب: معرفی ثابت تشکيل کمپلکس پ: آشنائي با تيتراسيون های تشکيل کمپلکس و شرايط انجام آن ت: رسم منحنی های تیتراسیون تشکیل کمپلکس و محاسبات آنها ث: آشنائي با روش هاي تشخيص نقطه پايان تيتراسيون |
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی و مهارتی ت: شناختی و مهارتی ج: شناختی و مهارتی |
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول |
|||||||
|
جلسه دوازدهم اهدا ف کلی : آشنائي دانشجويان با اصول تيتراسيون های رسوبی و کاربرد آنها
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: اساس و رسم منحنی های تيتراسيون رسوبی ب: روشهای تشخیص نقطه پایان در تيتراسيون های رسوبی پ: كاربرد اين تيتراسيون ها در اندازه گیری هالیدها |
الف: شناختی و مهارتی ب: شناختی پ: شناختی |
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه سیزدهم اهداف کلی: آشنائي دانشجويان با روش وزن سنجی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: روش وزن سنجی و انواع آن ب : مراحل روش وزن سنجی پ: آشنائي با مکانيسم تشکيل رسوب ت: انواع رسوبات ث: عوامل موثر در اندازه ذرات رسوب ج: عوامل رسوب دهنده آلی و معدنی |
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی ت: شناختی ث: شناختی ج: شناختی |
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه چهاردهم اهداف کلی : کاربرد روش های وزن سنجی
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: کاربردهای گراویمتری در اندازه گیری یونها ب: کاربردهای گراویمتری در اندازه گیری مواد آلی پ: محاسبات گراویمتری
|
الف: شناختی ب: شناختی پ: شناختی و مهارتی
|
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه پانزدهم اهداف کلی : اصول روش های جداسازی کاتیونها
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف. شمای کلی روش جداسازی ب: توضیح واکنشها درگیر و مکانیسم آنها |
الف. شناختی ب: شناختی و مهارتی |
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه شانزدهم اهداف کلی : اصول روش های جداسازی آنیونها
|
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف. شمای کلی روش جداسازی ب: توضیح واکنشها درگیر و مکانیسم آنها |
الف. شناختی ب: شناختی و مهارتی |
شامل سخنراني در كلاس و با استفاده از وسایل کمک آموزشی، پرسش و پاسخ و رفع اشکال،ارائه تكليف براي كار دانشجويان در خارج از كلاس. |
شامل حل تمرين، بحث در كلاس ، مرور مراجع موجود.
|
کلاس و خارج از کلاس |
10 دقیقه خلاصه جلسه قبل 40 دقیقه تدریس 10 دقیقه استراحت 30 دقیقه تدریس 10 دقیقه پرسش و پاسخ و رفع اشکال |
کامپیوتر، ویدئو پروژکتور |
شامل سوال و پاسخ در كلاس، حل تمرين هاي داده شده، امتحان پايان ترم بصورت تشريحي
|
|
® سیاست مسئول دوره در مورد برخورد با غیبت و تاخیر دانشجو در کلاس درس : گزارش به اداره آموزش ® نحوه ارزشیابی دانشجو و بارم مربوط به هر ارزشیابی : الف ) در طول دوره ( کوئیز ، تکالیف ، امتحان ، میان ترم ...... ) : ----- بارم : ----- ب ) پایان دوره : آزمون تشریحی بارم : - منابع اصلی درس( رفرانس ): شبیه جلسه اول
|
|||||||
|
جلسه هفدهم اهداف کلی : امتحان میان ترم |
|||||||
|
اهداف اختصاصی |
حیطه های اهداف |
فعالیت استاد |
فعالیت دانشجو |
عرصه یادگیری |
زمان |
رسانه کمک آموزشی |
روش ارزیابی
|
|
الف: قرار گیری در شرایط امتحان ب: آشنائی با نحوه سوالات ج: کسب بخشی از نمره امتحان نهائی |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||